Rozdělení fotoaparátů a objektivů

Pro začínajícího fotografa je těžké se zorientovat v množství informací, které na kurzu dostane. Proto je tu zde malé zopakování toho zásadního. Podrobněji se budeme jednotlivým prvkům věnovat v jiných článcích. Pro začátek tu mám tabulku se základními parametry (fotografický trojúhelník), kde je názorně představeno, co který prvek dělá a jak ovlivní výslednou fotografii.

 

 

 

 

Dále na kurzech probíráme velikosti snímačů aneb „Proč se mobil nemůže vyrovnat fotoaparátům“. Koho by toto téma zajímalo více, je zde video zpracované od Canonu. Bohužel už je staršího data, ale dá se říci, že informace v tomto videu jsou stále aktuální.

Koho by více zajímalo, co znamená označení objektivů a jejich stavba, tak mohu doporučit video se základy o objektivech. Pokud váháte, který objektiv se hodí k jakému focení a proč, tak je tu video s parametry a použitím objektivů

Věřím, že Vám tento článek pomůže se zorientovat. V případě dotazů se neváhejte mne zeptat na to, co by Vás zajímalo. Pokud budu vědět, rád poradím, případně se pokusím Vás nasměrovat.

 

Napsat komentář