OBCHODNÍ PODMÍNKY

Dotazy

Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se focení / kurzů, neváhejte se zeptat. Pro kontakt na dotazy pište na email info@fotozapletal.cz , případně na mé Facebookové stránky a nebo telefon.

Objednání termínu focení

V případě zájmu o focení mne kontaktujte a zadejte svůj požadavek (typ focení, místo, čas, o koho se jedná, počet lidí atd.).
Podívejte se také na mou tvorbu a ceník. Tím, že máte zájem o focení souhlasíte s cenou i s mým stylem focení. Pozdější nesouhlas se stylem nafoceného / natočeného materiálu není důvodem k reklamaci.
 

Rezervace termínu kurzu

Rezervace na termín kurzu probíhá přes FB stránku prostřednictvím událostí, kde jsou vypsané termíny. K takové události se stačí přidat a potvrdit tlačítkem „Zúčastním se“. Tím pádem beru Vaši účast na kurzu za potvrzenou. Toto je pro mne důležité, abych věděl s kolika lidmi počítat a zda má vůbec cenu někam jezdit.

Rezervační poplatek

Výše rezervačního poplatku se odvíjí od druhu focení. Závisí zejména na vzdálenosti místa a prostředí ve kterém se bude fotit a z této skutečnosti stanovím poplatek aby pokryl náklady (např. pronajatý ateliér, doprava apod.) Rezervační poplatek bude odečten z ceny focení. V případě, že se na focení nedostavíte bez řádné omluvy (budu čekat a nikdo nikde), poplatek propadá v plné výši a pokreje mi vzniklé náklady uvedené výše.

Změna termínu focení / kurzů

Vše je o domluvě. Mohou nastat okolnosti, kdy jedna, či druhá strana nemůže na focení / kurz dorazit (nemoc, pokročilé těhotenství atd.) V takovém případě je potřeba se omluvit písemně nejpozději den před událostí. Výjimečně v ten den brzy ráno (než vyrazím na místo) telefonicky / SMS. Vyhrazuji si také právo odvolat událost z důvodu nepřízně počasí. Toto platí zejména pro kurzy a při předpovědi s dlouhotrvajícím deštěm. O změnách se budu snažit informovat co nejdříve na FB / internetové stránce. Proto si ji prosím před kurzem zkontrolujte. Co se týče focení, změnu budu řešit s daným člověkem.

Cena a platba

Kurzy jsou zakoupeny buď přes Slevomat nebo zde na stránkách prostřednictvím voucheru. V případě zájmu o focení proběhne nacenění po vzájemné komunikaci a potvrzení termínu. Za služby je možné platit jak prostřednictvím bankovního spojení, tak i hotově. To se netýká rezervačního poplatku, který je třeba vždy uhradit na účet.

Fotografování

V průběhu focení je zakázáno pořizování jakýchkoliv fotografií / videí bez  mého předchozího souhlasu.

Kurzy

Na fotografické kurzy se vždy dobře připravte. Tím se rozumí zejména přijít na kurz s nabitou baterií a prázdnou paměťovou kartou o dostatečné velikosti ve fotoaparátu. Oblečení je na zvážení každého účastníka a roční době, kdy se kurz koná. V ZOO bývá kurz cca 3-5 hodin, takže na to myslete. Jelikož se budeme pohybovat i v mírném terénu, doporučuji pevnou obuv aby nedošlo k vyvrtnutí apod. Vstup do ZOO / parkovné není v ceně kurzu.

Výběr fotek a zpracování

První třídění udělám sám a posléze nahraji fotografie do soukromé galerie a zašlu Vám odkaz, ze kterého si vyberete. Na fotografiích následně provedu základní úpravu (coloring, doostření, základní retuš) a výslednou fotografii uložím do dvou jpg souborů. Jednu v plné velikosti pro tisk a další zmenšenou pro zveřejnění na sociálních sítích. 

Doba dodání

Doba dodání se odvíjí od obsáhlosti zakázky a vytíženosti fotografa (zakázky dělám popořadě). Doba dodání u standartního focení je 20 dnů. U fotografování společenských akcí / svateb se může doba protáhnout. V takovém případě chápu, že budete chtít své zážitky sdílet co nejdříve a tak spolu s náhledem zašlu pár upravených foptografií dle svého výběru.

Hotové fotografie

Hotové fotografie zasílám ve formátu jpg. V plánu je rozšíření této možnosti o spolupráci s tiskárnou, kde by jste si sami mohli nastavit velikost a druh tisku Vašich fotografií.

Autorská práva

Zákazníkovi nabývá vlastnická práva (nikoliv autorská, která náleží fotografovi). Není dovoleno využívat fotografie ke komerčním účelům, propagaci či prodeji třetí straně. Také není dovoleno jakkoliv fotku upravovat a prezentovat ji jako dílo fotografa. 

Zveřejňování

Výsledné fotografie jsou mým autorským dílem, a tak si vyhrazuji možnost zveřejňovat je jako své portfolio, a to na facebookové stránce, na mém webu, v propagačních materiálech (letáky, plakáty), na dárkových poukazech a vystavené jako obrazy bez dalšího svolení klienta. V případě, že klient s tímto nesouhlasí, musí oznámit tuto skutečnost předem nebo v průběhu fotografování. Než fotografie zveřejním, vždy se na možnost zveřejnění ptám. Klient smí používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci. Klient nesmí užít fotografie pro komerční účely nebo je prodávat bez písemného souhlasu fotografa. 

Ostatní

Pokud klient či dítě klienta způsobí škodu na technickém vybavení fotografa, plně odpovídá za jejich úhradu. Fotografie nejsem povinen nijak archivovat. Během kurzu / focení vyžaduji slušné chování účastníků. V případě nedodržení si vyhrazuji právo účastníka po předchozím upozornění z kurzu / focení vykázat. V takovém případě cena kurzu / rezervační poplatek za focení propadá bez náhrady.