Gurushots – pomocník jak se zlepšit

Mnozí z Vás si kladou otázku „jak se mohu zlepšit?“ nebo „budou se mé fotografie někomu líbit?“. S těmito i dalšími otázkami se Vám pokusím poradit v tomto článku. Zajisté lze fotografie dát na sociální sítě typu Facebook nebo Instagram, ale my si dnes představíme jednu aplikaci, která je na hodnocení přímo zaměřená.

Jedná se o stránku GURUSHOTS. Zde si zábavnou formou můžete ověřit oblíbenost Vašich fotografií a zároveň se podívat jak jsou úspěšní ostatní se svými fotografiemi. Tuto stránku naleznete i jako aplikaci do svého telefonu. A o co vlastně jde?

Tato stránka funguje jako taková soutěž mezi fotografy. Vždy jsou tu nějaká témata fotografií, do kterých můžete přidat svou fotografii. Pokud fotografie splňuje danou kategorii a ostatním se zalíbí, tak ji dají „svůj hlas“. Tím poskočí fotografie v žebříčku o pozici výše. Za určitou pozici v žebříčku/vyhranou kategorii získáváte odměny formou ohodnocení, případně drobností.

Nyní si pojďme říci něco o hlavní stránce a co na ní najdeme.

Pod  černou hlavičkou nalezneme menu s výzvami. Nalezneme zde ty, ve kterých jsem již zapojen, dostupné, ukončené, ale i ty, které teprve budou spuštěny a uzavřené.

Pod tímto menu nalezneme jednotlivé úrovně (modrobílá lišta se zámečky). Tam vidíte svůj postup a co je nutné záskat k odemčení další úrovně.

Pod tímto nalezneme tři ikonky. Tady se trošku zastavíme a jednotlivé ikonky si vysvětlíme. První (znak dvou obrázků se šipkou a nápisem Swaps) slouží k výměně fotografií v kategorii. Do kategorie můžete vložit jednu nebo čtyři fotografie. Tato položka Vám umožní je vyměnit, pokud se jim nedaří. Druhé ikonka (znak blesku Fills) nahrazuje hlasování a boostne vaše fotografie v kategorii jako by jste to udělali hlasováním. Třetí ikonka (klíček s nápisem Keys) slouží k odemčení některých uzamčených výzev. Všechny tyto položky můžete vyhrát za umístění ve výzvách nebo si je zakoupit za peníze.

Níže již jsou samotné kategorie, do kterých vkládáte své fotografie.

Pokud vložíte do zvolené kategorie fotografii, budete mít „nízkou sílu“. Toto je funkce, kterou vidíte vlevo dole. Tím, že fotografie hodnotíte ji zvyšujete. Tato funkce Vás tedy nutí aby jste nejen přidali svou fotografii, ale i ohodnotili fotografie druhým.

Fotografie ohodnotíte tím, že na ně kliknete a objeví se u nich „kulaté razítko“ jako vidíte na obrázku. Číslo uprostřed značí Vaši „hodnost“ a tedy i počet bodů, které fotografii dáte.

Po skončení hodnocení všech fotografií dáte „Submit Vote“, čímž hodnocení uložíte. Tím se uloží i „síla“ Vaší fotografie. Síla postupně bude klesat a tak je potřeba občas dát nějaký hlas a tím ji zvednout. Tato síla slouží k tomu, aby byla Vámi zvolená fotografie na lepším místě. Laicky řečeno: „Čím víc, tím výše fotografie bude“.

Napsat komentář